سرلوحه های موج چهارم

الیمین و الشمال مضله و طریق الوسطا هی الجاده

باید حاج عبدالله والی شویم ...
ساعت ۱٢:٥۳ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٤ تیر ۱۳٩٢  

این روزها که همه رییس جمهور منتخب را گذاشته اند وسط و بکش بکش می کنند تا بتوانند جایی در کابینت پیدا کنند ، یا به خاطر برد و باخت در انتخابات بر سر یک دیگر می کوبند ، بد نیست از زاویه ای دیگر نگاه کنیم و سوزنی هم به خودمان بزنیم .

اگر ... آن گاه :

اگر آب و برق و گاز را رساندیم به شهرهای کوچک و روستاها ، اما به مردم نشان ندادیم که این خدمت ، موهبت خط امام و ایستادگی مقابل امریکاست سخت اشتباه کرده ایم .

اگر به محرومین پول و امکانات دادیم و یادمان رفت فرهنگ انقلاب را با آن همراه سازیم ، بعید نیست 180 درجه برعکس نتیجه بگیریم.

اگر یارانه ها را ماه به ماه به حساب خانوارهای روستاها ریختیم و با واریز نقدی و بدون توجه به این که این پول قرار است ، به چه چیزی جز "مصرف زدگی" خانواده هایی که تا الان گوشت و شیر و دوغ شان را از پول بازوی خود به دست می آوردند و نه با جیب دولت ، کمک کردیم ؛ تعجبی ندارد که مصرف و مصرف زدگی برای برخی مزه کند و بدشان نیاید پس از چشیدن طعم دولت عدالت محور ، دولتی روی کار بیاید که نماد اشرافیت با وی همراه است.

اگر رفتیم اردوی جهادی و شروع کردیم به ساخت و ساز حمام و توالت مردم و جوانان برومند خانواده ای که داشتیم برای شان این ها را می ساختیم ، تخمه می شکستند و زل زل به عرق ریختن مان نگاه می کردند و ما بچه دانشجوهای قلم به دست را مسخره می کردند که "با دستت بیل هم بلد نیستی بزنی؟" و توقع کارگری از تو پیدا می کردند ، سخت اشتباه کرده ایم.

اگر رفتیم اردوی جهادی و شروع کردیم آموزش گل دوزی و منجق دوزی به خانم های روستا و حواسمان نبود که بچه های آن ها در اتاقی آن طرف تر ، دارند شوهای عربی و هندی ماه واره ها را تماشا می کنند ، بی راهه رفتیم ...

در هشت سال فرصت ، حقیقتا چه کردیم برای فرهنگ عمومی ؟ چه کردیم تا مردم بفهمند هرچه نعمت داریم ، از مقاومت است و هرچه رنج و دشواری پیش پای مردم است ، از ضعف و ناکارآمدی های خودمان؟

اما حاج عبدالله والی این را خوب فهمیده بود . فهمیده بود که برای آباد کردن یک روستا تنها بیل زدن و آجر چیدن کافی نیست . آب رسانی و برق کشیدن به تنهایی دردی را دوا نمی کند . باید خود را وقف مردم کرد ، نه وقف خانه و حمام و توالت مردم . وقف خود مردم . وقف شعور و فرهنگ و آگاهی مردم.

بی جهت نیست اگر داعیه دار گفتمان انقلاب، تنها در "بشاگرد" و روستاهای اطرافش رای اول را آورد . شاید خیلی از اهالی آن جا حتی از حرف های قلنبه سلمبه و "فرصت" محور او چیز زیادی متوجه نمی شدند ، اما وقتی دم مسیحایی حاج عبدالله ها اثر کند ، با فطرت ها ارتباط برقرار می کند و می شود آن چه می شود ...

اگر درد فهم و بصیرت مردم را داریم ؛ چاره ای نیست ... باید حاج عبدالله والی شویم.

به قول رضای امیرخانی :

«هیچ زمانی نفهمیدیم که اگر قرار است پیام­بر اسوه ی حسنه باشد ، بایستی پیام­ بری کرد . پیام خدا را به بنده گان رساند ... بشاگرد هم پیام­ بری دارد ... که دست مایه ی کار او انسان بود . و او انسان ساخت.»

 

پس نوشت1: روحانی مچکرم ! متشکرم که به من چیزهای مهمی را یادآوری کردی که اگر رای تو نبود ، از فهم اش عاجز بودم.

 

+ در پایگاه جادنیوز


کلمات کلیدی:
علامه ! شما مقصری !
ساعت ۸:٢٠ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٢ تیر ۱۳٩٢  

سلام!

جناب علامه مصباح ! شما بدون شک مقصر هستی که کاری کردی آقای قالیباف تنها با 13 میلیون رای ناقابل در انتخابات از آقای روحانی شکست خورد ! شما حسب آیه "السابقون السابقون اولئک المقربون" باید آقای جلیلی را مجبور می کردی به نفع آقای قالیباف انصراف دهد . مگر نه این است که آقای قالیباف هفت-هشت سال است در صف انتظار میدان پاستور بوده و آقا سعید شما تا قبل از روز ثبت نام ، حتی در آمدنش هم تردید بوده .

آقای مصباح ! در دین شما مگر آبروریزی حرام نیست ؟ چرا پس باعث آبروریزی در انتخابات شدی . آخر مگر معنی می دهد ، کسی که تا چند ماه پیش ، در هر کوی و برزن رییس جمهور بلاشک ایران خوانده می شد ، با کاندیدای پراید سوار دوهفته ای ، تنها دو میلیون اختلاف رای داشته باشد؟!

آقای مصباح ! شما حق نداشتی بر خلاف مصالح عده ای تصمیم بگیری ! به چه حقی باید طرف اصلح را می گرفتی وقتی صالح خیلی خیلی مقبول (در حد پنج میلیون رای) در انتخابات وجود داشت ؟؟؟

آقای مصباح ! می دانم که دکتر جلیلی مستقل وارد عرصه انتخابات شد و از ابتدا نمی خواست خود را وام دار حزب و جبهه و جریانی نشان دهد ، می دانم که آقای جلیلی گزینه اول شما نبود و عضو جبهه پای داری هم نبود که بخواهد به امر و نهی شما یا دیگران کنار برود ، اما با این وجود شما باز هم مقصری که جلیلی کنار نکشید ! نمی دانم چرا ولی شما باز هم مقصرید!

آقای مصباح! اصلا می دانید ؟! اگر شما از جلیلی حمایت نمی کردی یا وی را به زور مجبور می کردی به نفع کاندیدای پنج میلیونی من کنار بکشد ، الان خلبان ما به جای آن آقای حقوق دان ، فرمان در دستش بود؟

 خب خودتان حساب کنید دیگر ، اگر شماها به نفع آقای خلبان کنار می کشیدید ، می شد هشت میلیون . از آن طرف هم مجبور می کردیم  علی اکبر را که به وعده اش عمل کند و  اون هم به عبارتی می کند دو میلیون و اندی . محسن رضایی هم حالا گیریم خودش گفته باشد اصول گرا نیست و مستقل آمده ، اما خب یه زمانی که اصول گرا بوده ! سبدش  را دو دستی می دهد به ما ! و هوادارانش هم به همین بسنده می کنند و کاری هم ندارند که او دبیر تشخیص مصلحت نظامی بوده که شیخ حسن مسئول تحقیقات استراتژیک آن است و صاف می روند رای شان را در سبد ما می ریزند. که آن هم به عبارتی می کند سه میلیون و خورده ای ... پسر آن چرتکه را بیاور ... خب ... جمعا می شود حدود شانزده میلیون . هنوز دو میلیون می خواهیم ... طرفداران آقای غرضی هم که دکتر سرهنگ خلبان را ول نمی کنند یک حقوق دان را حمایت کنند ، خب این هم نیم میلیون. یک میلیون هم آرای باطله داریم که فقط چون شما به نفع خلبان کنار نکشیدید رفتند رای سفید دادند ... هنوز هم کم است ؟؟؟ ... آهان ! پنج شیش میلیون نفر اصلا چون شما قبول نداشتید قالیباف اصلح است ، به روحانی رای دادند. شما در این دوهفته داشتید علیه دکتر قالیباف در رسانه های وسیع و گسترده و سازمان یافته تان حرف می زدید (و ما اصلا چنین کاری را نکردیم و کلامی نسبت به دکتر جلیلی بداخلاقی نکردیم و "هندوانه در بسته" و "گزینه جریان انحرافی" و "گزینه تندروها" و "طرفدار حفظ وضع موجود" و... را که ما نبودیم می گفتیم). خب نتیجه اش این می شود که پنج شش میلیونی که می خواستند به قالیباف رای دهند ، رفتند رای شان را ریختند توی سبد حسن آقا.

دیدید ؟؟؟ دیدید شما مقصرید ؟ دیدید اگر شما می گذاشتید ، خلبان در همان دور اول با نسبت آرای بسیار زیاد رییس جمهور بود ....

اصلا شما خیلی مقصری ! به جای همه عالم و آدم هم مقصری! شما همان دیوار کوتاهی هستی که وقتی کاندیدای چهل درصدی نظرسنجی های من رای اش ته می کشد می توان ناسزا نثارتان کرد !

اصلا می دانی چرا به شما بد و بیراه می گویم ؟ چون شما خودت پیش بینی کرده بودی که این روزها عده ای "مرگ بر مصباح" سر خواهند داد و من از سرعلاقه وافرم به شما ، دوست ندارم پیش بینی شما محقق نشود.

بالاخره دلم باید خنک شود دیگر ! چراکه نه تنها کاندیدای اصلح شما بل که طرفداران شما و او از رای نیاوردن آقا سعیدتان نه تنها ناراحت نشدند ، بلکه خیال شان هم راحت شد که خداوند لطف کرده و باری از دوششان برداشته ، و اما به من حق بدهید ، من که از خیلی وقت پیش آماده شده بودم به همراه مدیر جهادی اتوکشیده ام بروم پاستور ، حالا چگونه باید خود را خالی کنیم؟ بگذارید چند روزی به شما بد و بیراه بگوییم تا دل من هم خنک شود.

آخر باید کاری کنم که هیچ فقیهی جرئت نکند ، نیروسازی کند برای انقلاب و ساختارسازی نماید برای پیش رفت نظام . فقیه و مجتهد باید مثل بچه خوب بنشیند درس حیض و نفاسش را بدهد و هی الکی به پر و پای سیاست نپیچد ! حالا مدرس صد سال پیش یه چیزی گفت . خدا بیامرزدش . شما که نباید جدی بگیری...

آقای مصباح ، من خیلی دلم می خواهد به علی اکبر ولایتی هم فحش بدهم که زد زیر میز ائتلاف و آبروی ائتلاف کننده و صاحب ائتلاف را جمیعا به باد داد. اما چون جرئتش را ندارم ، به جای او هم به شما بد و بی راه می گویم.

به شما بد و بی راه می گویم چون اگر بخواهم به علی اکبر ولایتی چیزی بگویم، آبروی خودمان بیشتر می رود و نشان می دهد چقدر هوش سیاسی ماها بالاست که حتی بلد نبوده ایم با چه کسی ائتلاف کنیم که دستمان را آخر کار در پوست گردو نگذارد .

 نمی توانم از او انتقاد کنم چون حمایت جمعی از مدرسین سنتی اصول گرایی حوزه را در بغل داشت و من اگر به شما حتا بدترین ناسزا را هم بگویم ، آنان را از گل نازک تر نمی خوانم.

و نیز به این دلیل که دست این "علی اکبر" در دست آن "اکبر" بود که فعلا انتقاد از وی را چهارسالی باید غلاف کرد ، چون ریش و قیچی دست آن هاست از این به بعد.

آقای علامه ! مقصر شما هستی که در چهار سالی که ما احمدی نژاد را به فحش و فضاحت کشیدیم ، حاضر نشدید به خاطر جریان انحرافی ، همه خوب و بد دولت را یک جا و غیرمنصفانه ، از خاطر ببرید و حساب دولت عدالت و خدماتش را از حساب چند نفر منحرف جدا کردید. و گزینه مورد حمایت تان هم در انتخابات همین خط مشی را پیش گرفت و آن کاری را نکرد که سایر کاندیداها کردند و به قول رهبری ، غیر منصفانه خط باطل بر همه ی عمل کرد مثبت دولت احمدی نژاد کشیدند.

بگذارید در پیامک ها و کامنت هامان بنویسیم تو علی مطهری زمان هستی و نه مطهری زمان! بگذارید در قیل و قال مان تنها دلیل رییس جمهور نشدن نامزد خود را شخص شخیص شما و جبهه پای داری بدانیم.

تازه جبهه هم اسم قشنگی است و تلقی مثبت در ذهن ایجاد می کند و به همین خاطر دیگر از لج هم که شده به دار و دسته شما "جبهه" پای داری نمی گویم ! برای خالی شدن عقده ام مدام می نویسیم گروهک پای داری ... گروهک پای داری... گروهک پای داری ... گروهک پای داری ... گروهک پای داری ... گروهک پای داری ... گروهک پای داری ... گروهک پای داری ، اصلا بدتر از این هم می گویم . حزب شما و جد و آبایش ریشه در انحراف دارد ،پس اسم فرقه بر شما می گذارم و به شما می گویم فرقه پای داری .... فرقه پای داری ... فرقه پای داری .... فرقه پای داری ... فرقه پای داری .... فرقه پای داری ... فرقه پای داری .... فرقه پای داری ... فرقه پای داری .... فرقه پای داری ... .

آخی ! کمی عقده ام خالی شد عقده های فروخفته ناشی از اختلاف 15 میلیونی رای خلبان محبوب چهل درصدی نظر سنجی ها با منتخب فعلی مردم !!!

----------------------------------------------------------------------------------------

پس نوشت 1 :

 تقدیم با عشق به داداشی با بصیرتم آقا حسین قدیانی و اعوانش که فتنه و فتنه سوار را ول کرده و دو دستی چسبیده به کوبیدن علامه مصباح و این را هم بصیرت تاریخی تلقی می کنند.

این پست، اول یک کامنت بود در وبلاگ آقا حسین که خب لطف کردند ترجیح دادند منتشرش نکنند.

پس نوشت 2 :

باز هم تقدیم به "داداش" حسین که نوشت ، "من برائت می جویم از کسانی که در فتنه با روشنگری شان ، کاسبی کردند" ... . و چه زود یادمان می رود که خودمان در همین ایام فتنه شدیم نویسنده کتاب و مولف و... و کتاب هامان که به همت جمعی از دوستان خریداری شد ، دسته دسته دارد در دفاتر بسیج دانشجویی خاک می خورد ... و چه زود یادمان می رود ، تا دیروز که ایام بصیرت بخشی بود قالیباف و شهرداری اش را دزد و بی بصیرت و... می خواندیم و امروز که روزنامه وطن امروز ، سیاست اش چیز دیگری است ، باید کمی تغییر درجه بدهیم.

پس نوشت 3 : انحصار طلبی یعنی این که حتی کامنت لینک این پست هم در وبلاگ حسین آقا باید :

http://www.ghadiany.ir/wp-admin/edit-comments.php?comment_status=spam

شود.

پس نوشت 3 :

همه این ها ، دلیل بر زدن بر سر و کله دیگری نیست و با وجود این نقدهای درون گفتمانی نباید وحدت میان نیروهای ارزشی را به خاطر سیاسیون امروز و فردا فدا کنیم.

این پست هم اگر  وجوب حمایت از مظلوم نبود ، اصلا به دلم نبود بنویسم/

 

لینک در ایران فردا

 

تمت


کلمات کلیدی: