سرلوحه های موج چهارم

الیمین و الشمال مضله و طریق الوسطا هی الجاده

سر لوحه بیست و ششم : نقدی بر ما "به اصطلاح حزب اللهی ها"
ساعت ۱٢:۳۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٤ اردیبهشت ۱۳٩٠  

آهای عمارها ! قرار ما این نبود . قرار بود ما یار علی باشیم نه باری بر دوش علی ، قرار بود علی را کمک کنیم برای رفع فتنه و نه این که خود فضا را غبار آلود کنیم. قرار این نبود که تا بی بی سی و VOA از فتنه گران و منافقین داخلی تمجید کردند ، آن را به حکم حکیمانه امام نشان وجود نقص و عیب در آن افراد بدانیم ؛ اما  اگر خودمان دست مایه ی آب شدن قند در دل ضد انقلاب شدیم ، کک مان هم نگزد.

بعد از فتنه سال 88 آقا چند بار به خودی ها و به اصطلاح بچه حزب اللهی ها تذکر دادند.

شاید اولین بار بعد از سلسله اتفاقاتی بود که  در آبان ، آذر و دی 88  خون بچه حزب اللهی ها را به جوش آورد . حوادث 13 آبان ، 16 آذر و پاره شدن عکس حضرت روح الله ، ماجرای مرگ منتظری و اهانت گستاخانه شرذمه قلیلون جلبک ها به مقدسات نظام در عش اهل البیت ، و بالاخره حوادث روز عاشورای 88 . همه این ها باعث شد در کنار حرکت بصیرانه و خودجوش امت حزب الله در کور کردن چشم فتنه در تمام این برهه ها و نهایتا در 9 دی ، عده ای کنتور بسوزانند و حرکاتی از آن ها سر بزند که بعضا مورد نارضایتی حضرت آقا قرار بگیرد .

همان زمان ها بود که آقا درتذکری به بسیجیان فرمودند : "مراقب باشید، مواظب باشید، نمیشود هر کسى را بمجرد یک خطائى یا اشتباهى گفت منافق؛ نمیشود هر کسى را بمجرد اینکه یک کلمه حرفى برخلاف آنچه که من و شما فکر میکنیم، زد، بگوئیم آقا این ضد ولایت فقیه است. در تشخیصها خیلى باید مراقبت کنید. من تأکیدم به شما جوانان عزیز، فرزندان عزیز خود من، جوانان پرشور این کشور در سرتاسر میهن عزیز، همین است. انگیزه‌ها با شدت، با قوّت، با ایمان کامل، با امید کامل به آینده حفظ بشود؛ اما در تشخیصها و در مصداقهاى مختلف دقت بشود. بى‌دقتى در مصداقها، گاهى اوقات ضررها و لطمات بزرگى خواهد زد."

و در جای دیگری فرمودند : "ما البته درخواستمان از مردم این است: در این قضایاى اهانت به امام راحل (رضوان اللَّه علیه)، مردم ما عصبانى شدند، خشمگین شدند؛ حق هم دارند. اعلام برائت کردند، جا هم داشت، خوب هم بود؛ لکن آرامش‌شان را حفظ کنند. از دانشجوها هم ما همین درخواست را داریم: آرامش را حفظ کنید. این کسانى که در مقابل شما قرار دارند، اینها کسانى نیستند که ریشه‌اى داشته باشند، بتوانند بمانند، بتوانند در مقابل عظمت این ملت و عظمت این انقلاب، مقاومت کنند؛ نه. با آرامش؛ همه کار با آرامش... در سطح جامعه، تشنج، اغتشاش، درگیرى مصلحت نیست؛ این چیزى است که دشمن میخواهد. دشمن میخواهد جامعه آرام نباشد. امنیت، مهم است. دشمنان امنیتِ مردم دوست دارند که مردم در ناامنى زندگى کنند، ناراحت بشوند، کلافه بشوند، عصبانى بشوند؛ ما این را نمیخواهیم. ما میخواهیم مردم زندگى‌شان، زندگى آرامى باشد؛ دانشجو بتواند درس بخواند؛ طلبه بتواند درس بخواند؛ دانشمند بتواند تحقیق خودش را بکند"

یکی دیگر از این تذکر ها مربوط به قضیه فحاشی به آقازاده هاشمی بود . این قضیه نیز قطعا شروعش از خود این بانو(!) و حضورش در تجمع 25 بهمن 89  و البته خشم حزب اللهی ها از آزاد شدن این آقازاده پس از دستگیری چندباره بود. اما  به هر حال قرار نبود جواب ما به این افراد از جنس خودشان باشد . اصلا حیف بچه حزب اللهی که فحشش را نثار این فتنه زاده ها کند . فحش بچه حزب اللهی گیراست و باید نثار ام الفتنه ها شود . فحش خورِ قاتل ام ابیها و شمر و یزید گرفته تا پریزیدنت اوباما و  نتانیاهو و کاترین اشتون  به مراتب ملس تر از این جوجه فتنه هاست.

در آن حادثه اما قلم برخی حزب اللهی ها هم به کمک این حرکات افراطی آمد . وبلاگ نویسانی مانند حسین قدیانی شروع  کردند به تمجید از این حرکت  و تشویق به امثال این حرکات.

وقتی حضرت آقا چند روز بعد در جمع خبرگان ملت و خطاب به نخبگان فرمود : "فضاى اهانت و هتک حرمت در جامعه، یکى از آن چیزهائى است که اسلام مانع از آن است؛ نباید این اتفاق بیفتد. فضاى هتک حرمت، هم خلاف شرع است، هم خلاف اخلاق است، هم خلاف عقل سیاسى است. انتقاد، مخالفت، بیان عقاید، با جرأت، هیچ اشکالى ندارد؛ اما دور از هتک حرمتها و اهانتها و فحاشى و دشنام و این چیزها. همه هم در این زمینه مسئولند. این کار علاوه بر اینکه فضا را آشفته میکند و اعصاب آرام جامعه را به هم میریزد - که امروز احتیاج به این آرامش هست - خداى متعال را هم از ما خشمگین میکند. من میخواهم این پیامى باشد به همه‌ى آن کسانى که یا حرف میزنند، یا مینویسند؛ چه در مطبوعات، چه در وبلاگها. همه‌ى اینها بدانند، کارى که میکنند، کار درستى نیست. مخالفت کردن، استدلال کردن، یک فکر سیاسى غلط یا یک فکر دینى غلط را محکوم کردن، یک حرف است، مبتلا شدن به این امرِ خلاف اخلاق و خلاف شرع و خلاف عقل سیاسى، یک حرف دیگر است؛ ما این دومى را به طور کامل و قاطع نفى میکنیم؛ نباید این کار انجام بگیرد. متأسفانه بعضى این کار را میکنند. من بخصوص به جوانها توصیه میکنم. بعضى از این جوانها بلاشک مردمان بااخلاص و مؤمن و خوبى هم هستند، اما خیال میکنند این وظیفه است؛ نه، من عرض میکنم این خلاف وظیفه است، عکس این وظیفه است."

برخی از همین "به اصطلاح حزب اللهی ها"  چشم ها را بستند و شروع کردند به سوت زدن.

زیر سبیلی این موضوع را رد کردند که کمی افراط ، بیش از یک هفته خوراک بی بی سی  و بی بی فلان را تامین کرد.

مورد دیگر مربوط به مستند "ظهور بسیار نزدیک است" بود که این مستند نیز به دست یک فرد پر شور و شوق اما بدون تحقیق و تخصص ساخته شد. این جریان در ابعادی بزرگتر و تا مدت ها (و حتی تا همین الآن) جریان فرهنگی کشور را تحت تاثیر را قرار داده است. سازنده این فیلم که چند سال پیش در وبلاگی به نام u313 همین حرف ها را زده بود ، شاید باور نمی کرد ساخت و توزیع گسترده همین سی دی در این سطح ، آن چنان بلوایی به پا می کند که عالم و آدم و مرجع و سیاسی و عامه را به  اظهار نظر وا می دارد که اگر می دانست چنین خواهد شد و وی را دستگیر خواهند کرد(!!!) عطایش را به لقایش می بخشید و خود را به دردسر نمی انداخت.

البته همین فرد در مستند خود باز هم حضرت ماه را در یک حرکت افراطی تخریب می کند و چون خیلی علاقه دارد که امام خامنه ای (مد ظله) همان سید خراسانی باشد . نسبت های خلاف واقع به ایشان می داند. غافل از این که امام خامنه ای (مد ظله) به عنوان نائب امام زمان برای امت حزب الله خیلی از سید خراسانیِ نادیده ، خواستنی تر است.

اما این حرکات افراطی فقط محدود به جوانان پر شر و شور نمی شود . باید پرسید برادرانی مثل حاج سعید حدادیان که می دانند سخن آن ها به اتمام نرسیده در یوتیوب قرار می گیرد چرا چنین اشتباهاتی می کنند؟ اعتراض به مشایی به جاست اما در حد خودش . برادر من ! اعتراض به مشایی را از حاج منصور یاد بگیر، آرام و متین . پس این همه که آقا گفت اصلی - فرعی کردن همه اش از خاطرمان رفت ؟  یک شبه مجتهد شدیم و حکم مرگ مشایی و ختنه ی احمدی نژاد را صادر کردیم؟

آقای حدادیان ! خدای ناکرده احتمال نمی دهی شاید دیروز آقا به امثال من وشما فرمودند: "نگذارید اختلاف و شکاف بوجود آید و آنچه را که دشمن در تبلیغات و خباثت های سیاسی خود می خواهد، روی دهد." و باز هم جور کم کاری ما حزب اللهی را کشیده و از دولت حمایت نمودند؟

آقای حدادیان هم قطعا نیت خیری داشته است اما عجیب است از فردی که می داند سخنانش چه قدر نافذ است و طبعا در صورت خطای کوچک طعمه رسانه های بیگانه می شود ، چنین سخنانی را - ولو درست و هرچند در جمع بچه هیئتی ها- بشنویم.

تمام مقامات و شخصیت ها به خصوص بچه حزب اللهی ها ، این روز ها باید به شدت مراقب خود و عواقب سخنان شان باشند. رسانه های ماسونی غرب حتی حرف های درست و حتی تر، سخنان خصوصی افراد را به محض این که گیر بیاورند، تکه تکه و ابتر می کنند و مثل سگ جلوی مردم از همه جا بی خبرِ ماهواره بین می اندازند . 

به عنوان مثال سخنان آیت الله سعیدی -که ارادت ویژه ای به ایشان دارم-  را بی شرمانه و بدون این که اشاره کنند در جمع خصوصی بوده و صرفا یک نقل قول بوده است ، در رسانه هایشان پخش می کنند .

ما اما گوش به ماه واره نمی دهیم ، گوش مان به سخن ماه پاره شب چهارده و یادگار امام است . لذاست که باید عمار حضرت ماه باشیم و سعی کنیم در رفع فتنه به او کمک کنیم نه این که خاطر شریف حضرتش را از دغدغه ی خودی ها ، آزرده سازیم.

والسلام