"چ" مثل حاتمی کیا

بالاخره با یک مصیبتی ، قسمت شد "چ" حاتمی کیا را در جشن واره فجر ببینم ...
فیلم خوبی است به شرطی که بیننده چند پیش شرط را در نظر بگیرد :


1- بدانید فیلم علی رغم اسمش درباره شهید چمران نیست ، درباره غائله پاوه است. در فیلم نه خبری از یک چریک سلحشور به نام مصطفی چمران است و نه خبری از عارف شوریده کتاب "رقصی چنین میانه میدانم آرزوست"


2- به انتظار دیدن یک آژانس شیشه ای دیگر از حاتمی کیا وارد سالن سینما نشوید. آژانس شیشه ای بیشتر با "گوش" های شما کار دارد ولی چ بیشتر می خواهد روی "چشم" های شما تاثیر بگذارد.


3- تطور تاریخی فیلم های آقا ابراهیم را در نظر بگیرید.


4- قبلش فیلم روبان قرمز حاتمی کیا را دیده باشید . مریلا زارعی "چ" همان آزیتا حاجیان (محبوبه) در ربان قرمز است.


5- به حرف دوستانی که می گویند حاتمی کیا بعد از مدت ها دوباره به اصلش بازگشت و ...توجه نکنید . به قول خود حاتمی کیا ، ابراهیم جایی نرفته بوده که بخواهد برگردد.


6- توجه کنید خود حاتمی کیا در نشست خبری "چ" گفت ، من خیلی چمران ها را نشناخته ام . اما شخصیت هایی مثل شهید اصغر وصالی ها را خیلی خوب می شناسم و با آن ها زندگی کرده ام . و انصافا کارکتر اصغر وصالی (با بازی بابک حمیدیان) خوب از آب در آمده . در حقیقت حاج کاظم آژانس شیشه ای در "چ" ، شهید چمران نیست ، که اصغر وصالی است.


7- کمال تبریزی درباره "چ" گفته : چمرانی که حاتمی کیا به تصویر کشیده ، در حقیقت کارکتر خود حاتمی کیاست و نمود احساسات و درونیات او. خیلی حرف درستی زده به نظرم.


8- و نهایتا این که "مصطفی چمران" خیلی خیلی خیلی بزرگ تر از آن است که در قاب دوساعته 36 میلیمتری حاتمی کیا بگنجد.


همین ...

/ 0 نظر / 3 بازدید