سرلوحه ی سوم : من و تیر های دشمن

مقدمه ی امام علی (علیه السلام) : همانا شما (خوارج تنگ نظر) بد ترین مردم هستید ، شما تیر هایی هستید در دست شیطان که از وجود پلید شما برای زدن نشانه ی خود استفاده می کند و به وسیله ی شما ، مردم را در حیرت و تردید و گم راهی می افکند.(نهج البلاغه)

مقدمه ی شهید مطهری : تنگ نظری مذهبی از خصیصه های خوارج است ، اما ام روز آن را باز در جامعه ی اسلامی می بینیم . این همان است که گفتیم خوارج شعارشان از بین رفته و مرده است، اما روح مذهب شان کم و بیش در میان بعضی افراد و طبقات هم چنان زنده و باقی است . بعضی از خشک مغزان را می بینیم که جز خود و عده ای بسیار معدود مانند خود ، همه ی مردم جهان را با دید کفر و الحاد می نگرند ودایره ی اسلام و مسلمانی را بسیار محدود خیال می کنند

از : بلال حبشی قمی

به : مسئولین زندان "که ریزک" و برخی دیگر  که  از روی بی تدبیری شان خون به دل ره برم کردند

خون به دل ره برم کردید ، چه گونه از خطای تان در گذرم ؟ می خواهم بدانم جرم محسن روح الامینی چه بود ؟ جز حضور در یک راه پیمایی غیر قانونی؟ آیا سزای حضور در یک راه پیمایی غیر قانونی مرگ است؟ آخر چرا تعصب شما در عقاید تان و بی تدبیری تان ، باید این چنین در عمل تان بروز کند تا خدمت صادقانه ی هم قطاران تان را زیر سوال ببرید؟

مرتب نگویید تقصیر بر گردن سران آشوب بود و هادیان آن . حساب آنان سوای شماست . آنان در ابتدای کار ، تکلیف شان را با نظام معین کردند . از همان ابتدا از ره بر تبری جستند . همان ابتدا از کسوت نفاق در آمدند و روی دیگر شان را آشکار نمودند و خواسته یا ناخواسته تحت لوای بی گانه گان قرار گرفتند . و در همان زمان کوس رسوایی شان به صدا در آمد و ملت می رفت تا بپذیرد حقیقت تلخی را که برخی رفقای اسبق نظام ، اکنون در جبهه ی اپوزوسیون قرار گرفته اند.

 ولی ناگهان شما صحنه را بر هم زدید . بی تدبیری شما در رفتار با چند جوان ، زمینه ای را فراهم کرد که گنه کاران از بار گناهان شان شانه خالی کنند و حق شکنان صاحب حق شوند . یک رفتار بد در زمانی حساس خوراک داد به اجنبی . رادیوی بی گانه که می رفت تا اقرار به شکست در پروژه ی مخملی اش کند ، ناگاه موضع­ش را تغییر داد . و شد دل سوز ملت ایران . و عوامل­­ش در داخل شروع کردند به بزرگ نمایی و اغراق و تهمت و افترا و تهییج احساسات پاک جوانان که کشته گان 80 نفرند و ایران در شرایطی بدتر از طاغوت است و تجاوز جنسی و الخ .

و شما بهانه ای بودید که به دست دشمن داده شدید . و تعصبات شما تیری برای دشمن ساخت که هدف­ش نظام مقدس جمهوری اسلامی بود . چگونه ببخشم شما "شرذمه قلیلون" را که به پای کل نظام نوشته شدید؟

 تمت.

تذکر: بسم الله الرحمن الرحیم را در اول نامه فراموش نکرد بودم و خدا نیز آن را در اول سوره ی برائت (توبه) فراموش نکرده بود .

طریق الوسطی :

 طریق الوسطی هیچ گاه فریب خوردگان نفاق را کافر نمی خواند . هیچ گاه یک جوان را به خاطر اختلاف نظر و حتا تفاوت در برخی اصول ،از جرگه ی مسلمانی خارج نمی کند .

طریق الوسطا "کیس" است. خوراک به بی گانه نمی دهد. تمام جوانان وطن را برادر خود می داند . و برادران­ش را پند می دهد به خاطر خطاهاشان . و تعصبات را فدای وحدت نمی کند.

حتا اگر در گوشه و کنار، او را متعصب و متحجر و بی سواد و... بخوانند، یوسف وار از خطای برادران­ش می گذرد و هنوز به آنان عشق می ورزد . لیکن هنوز عقایدش پا برجاست.

 

پس از خواندن نظر دادن را فراموش نکنید ، حتا اگر نظرتان نمی آید!!!

/ 12 نظر / 27 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حسین

نظر نظر نظر نظر نظر نظر نظر نظر نظر.... این همه برات نظر گذاشتم که خوشحال بشی!

شما که غریبه نیستید

سلام به نظرم مقدمه ی امام علی (علیه السلام) اولی تر(!) از مقدمه ی شهید مطهری باشه. هم به جهت شخصیت هم به جهت ارتباط با موضوع و هم بار معنایی

شما که غریبه نیستید

کاش جناب آبان حواشی شعر خوانی رو هم می نوشتند که رهبر بعد از بیت جاي شعر درست و درمان هم تا بخواهي دري وري داريم با صدای بلند بیابانکی را تحسین کرد. و هم چنین که برای شمقدری قانع نشد. در ضمن حضرت کپی/پیست شما که گند زدی به شعر که! درستش اینه "گشت ارشاد اگر افاقه نكرد صد و ده تا كلانتري داريم"

شما که غریبه نیستید

شعار میرحسین موسوی: نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران شعار عملی میرحسین موسوی: نه غزه، نه لبنان، ریدم تو خاک ایران

شاهین

می دونی این نتایج چه دیدگاهی هست ؟ نتیجه دیدگاه سیاسی کردن نظامیون یا نظامی کردن سیاست و حکومت هست ، نظامی انتقاد رو با تندی پاسخ میده ، انتقاد پذیر نیست ، خواه ناخواه روحیه نظامی گری با این سرشته شده . الحمدلله میدونی که چه کسی این دیدگاه رو رواج میده ؟ همون کسی که وزیر دفاع رو می کنه وزیر کشور ......

شما که غریبه نیستید

هوی! چی چی رو باهاش موافقم؟! فقط با بخش دومش موافقم! یعنی نتیجه گیری شاهین رو قبول ندارم. اما با نظامی شدن سیاست و سیاسی شدن نظامت! مخالفم. مثل شاهین عزیزم. قربونش برم[نیشخند][زبان][گل]

بلال حبشی قمی

روایت سعید قاسمی از دیدار هنرمندان با ره بر : http://www.rajanews.com/detail.asp?id=36591

نصیر

آهان! خیلی زرنگی برادر! می زنن یه بد بختی رو باباشو تو زندان در می آرن بدشم می خوایین همه ی تقصیر ها رو بندازین گردن یه رییس زندان و 4 تا زندان بان ؟؟؟؟ نه جونم ، خیلی های دیگم باید این وسط جواب بدن و نمی شه به این مفتی ها ماست مالیش کنین !

نصیر

اگه تو جای پسر روح الامینی بودی بازم این حرفارو می زدی؟؟